Galaxy painting

3. února 2012 v 20:42 | Babette |  DIY

Vlastně, na youtube najdete spoustu návodů, ale když už to člověk jednou dělá, tak se aspoň podělím se zkušenostmi. Mě se to taky zrovna nepodařilo. Ale byl to první pokus, takže se s tím tak nějak počítá :D

Budete potřebovat:
- pochopitelně něco, na co to budete patlat :D (spíše jemné tkaniny a nejlépe černé nebo tmavé, ale záleží na vás)
-štětec tenký na detaily
-hrubý štětec s jemnými štětinkami a hrubý štětec s tvrdými štětinkami
-houbičku (třeba takovou tu na nádobí), nebo vatové tamponky
-barvy na textil (hlavně bílou, fialovou, růžovou, žlutou a dle vašeho uvážení)
-nějaký papír, karton, nebo staré časopisy, zkrátka nějakou rovnou podložku

Po mé zkušenosti doporučuju investovat do kvalitních hustých barev na textil, které dobře kryjí. Nechte si v obchodě poradit. Ty moje byly pěkně na nic :D Taky můžete koupit nějaké s glittery nebo s perletí, budou se více lesknou a zářit.
Do trička vsunete časopis aby barva neprosákla na zadní stranu tirka. Tričko by mělo být pochopitelně čisté a suché. Pokud upravujete tvar trička, je lepší si nejdřív zkusit na části, kterou jste z trika ustřihli, jak se barva na textilii chová. Na mém tričku nešla vůbec vidět, takže jsem musela nechávat husté vrstvy, což nevypadá dobře. Trochu pomůže, když si na triko prvně natřete černý podklad, necháte ho chvíli uschnout a až potom malujete dalšími barvami. U světlých triček je ostatně černý podklad nutností.
Nicméně k samotnému nanášení barev - začněte fialovou a růžovou, příp, modrou, nebo červenou, zkrátka těmi podkladovými. Naberte je houbičkou (kterou jsem v mém případě doma zrovna neměla, tak jsem použila ty vatové blbosti, které ale nejsou tak dobré, protože do sebe nasají velkou část barvy, kdežto z houbičky jde vymačkat) a nanášejte jen opatrným ťukáním (nebo jak to sakra říct.. zkrátka ťup ťup ťup.. chápete.. :D ), ne tažením.
Potom namočte hrubý štětec do bílé a přejížděním prstem po těch štětinkách vytvoříte na tričku drobné bílé tečky. Tak si to různě pocákejte dle libost. Tvrdší štětec udělá větší tečky, jemmnější menší. Potom tím tenkým štětcem můžete doděla různé hvězdičky apod.
Je dobré do bílé přimýchat trochu žluté - je to pak takové více hvězdnější a ne sněžnější :D No.. Hlavně že si rozumíme! :D

A já dopadla asi takhle :D (má drahá maminka mi sdělila, že to vypadá poblitě.. opravdu ji děkuji za upřímnost..) >>
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.